Columbus to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej dla gospodarstw domowych i biznesu – fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych. Od kilku lat Columbus inwestuje w rozwój portfela farm fotowoltaicznych, którego potencjał wynosi obecnie ponad 6 GW mocy w projektach na różnych etapach rozwoju. 

Firma wyznacza standardy jakości, stawia na nowoczesną technologię i troszczy się o klienta na wszystkich etapach realizacji. Jako pierwsza wprowadziła nowe rozwiązania na krajowym rynku PV, jak np. panele monokrystaliczne z systemem Full Black w standardzie, moduły half-cut czy moduły w technologii bezołowiowej MWT. W 2021 r. uruchomiła przełomową dla prosumentów usługę “Prąd jak Powietrze” umożliwiającą bilansowanie energii z fotowoltaiki w systemie 1:1. Columbus inwestuje w innowacyjne rozwiązania na rynku energetycznym, m.in. w rozwój technologii ogniw perowskitowch, będąc największym udziałowcem firmy Saule Technologies, która jako pierwsza na świecie uruchomiła komercjalizację tej przełomowej technologii.

Prelegent
Prelegent
Dawid Zielinski

Dawid Zieliński

 

Założyciel i Prezes Columbus Energy – największej polskiej firmy w sektorze nowoczesnej energetyki i OZE. Członek Rad Nadzorczych Saule S.A. i Saly S.A.

Ceniony ekspert w branży nowoczesnej energetyki, członek Rady Programowej OZE Power oraz Rady Eksperckiej TOGETAIR. Zwycięzca prestiżowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020 w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność, laureat Godła „Teraz Polska”, znalazł się na liście 200 osób, które kreują polską gospodarkę (wg rankingu RMF FM, Money.pl i 300Gospodarka). 

Charyzmatyczny przywódca i wizjoner, miłośnik nieszablonowych rozwiązań oraz wspinaczki wysokogórskiej.

Piątek - 8 października
9:10 - 9:35

Konferencja – Poland’s energy transformation – a solar vision of the future

Piątek - 8 października
16:00 - 17:00

Konferencja prasowa

michal gondek

Michał Gondek

 

Michał Gondek, dyrektor pionu Techniczno – Inwestycyjnego w Columbus Energy S.A.

Z energetyką odnawialną związany od początku swojej kariery zawodowej. Od 7 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju Grupy Columbus, będącej wiodącym dostawcą usług na rynku nowoczesnej energetyki w Polsce. Początkowo był odpowiedzialny za kwestie audytu energetycznego, następnie kierował Działem Realizacji, a w ostatnich latach objął zarządzanie obszernym Pionem Techniczno-Inwestycyjnym Columbus. Jako dyrektor Pionu, jest odpowiedzialny m.in. za realizację inwestycji, rozwój produktów oraz wprowadzanie nowych technologii w Grupie. Pełni też funkcję prokurenta Columbus Energy S.A. i jest członkiem Rady Nadzorczej Saule Technologies S.A.

Michał Gondek jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Energetyki i Paliw. Ukończył także studia podyplomowe Executive MBA na Akademii WSB.

Piątek - 8 października
14:25 - 14:45

Prezentacja:
Dyrektywa Red II: spółdzielnie energetyczne w Polsce – jak to będzie działać?

Opis stoiska
Opis stoiska
columbus energy banner
  • 7 lat działalności
  • 43 500 klientów w całej Polsce
  • 961 290 sztuk zainstalowanych paneli
  • 298 MW mocy w fotowoltaice u klientów
  • 6,2 GW mocy w farmach fotowoltaicznych
  • 332 ton zredukowanej emisji CO2
Oferty pracy
Oferty pracy

Account Specialist

Zespół wsparcia marketingu wewnętrznego Columbus poszukuje osoby do obsługi klientów wewnętrznych. Chcesz być częścią zespołu, który każdego dnia buduje społeczność zaangażowaną wokół tematu odnawialnych źródeł energii? Z nami będziesz mogła/mógł realizować nieszablonowe pomysły i ciągle się rozwijać. W ramach działań zespołu dostaniesz wsparcie całego marketingu – grafików, PM-ów, zespołu Performance, SoMe i content.

Specjalista ds. PR

Jeśli chcesz uczestniczyć w ciekawych projektach marketingowych i współtworzyć komunikację grupy Columbus Energy, a do tego masz masz lekkie pióro i sprawnie korzystasz z narzędzi PR wyślij swoją aplikację na stanowisko Specjalisty ds. PR i dołącz do pasjonatów dobrej energii w Columbus Energy.

Starszy Konsultant ds. Kontaktu z Klientem

Dział Relacji z Klientem poszukuje osoby odpowiedzialnej za telefoniczne pozyskiwanie Klientów. Jeśli masz doświadczenie w kontakcie z Klientem, nie jest Ci obca telefoniczna sprzedaż, potrafisz umiejętnie przedstawić produkt wyślij do nas swoją aplikację! I zostań Pracownikiem Columbus Energy. 

Doradca Klienta Biznesowego

Jeśli posiadasz bogate doświadczenie w aktywnym pozyskiwaniu Klienta biznesowego, dysponujesz szeroką bazą kontaktów oraz posiadasz umiejętność kreowania nowych okazji sprzedażowych wyślij swoją aplikację na stanowisko Doradcy Klienta Biznesowego i dołącz do drużyny najlepszych Doradców w Polsce. 

Doradca Energetyczny ds. Sprzedaży Bezpośredniej D2D

Jeśli potrafisz samodzielnie i efektywni pozyskiwać Klientów indywidualnych, metoda D2D nie jest Ci obca, motywuje Cię praca na celach sprzedażowych wyślij swoją aplikację na stanowisko Doradcy Energetycznego ds. Sprzedaży Bezpośredniej D2D i dołącz do drużyny najlepszych Doradców w Polsce. 

Produkty Columbus
Produkty Columbus
fotowoltaika
Fotowoltaika

Ekologiczne rozwiązanie dla domu i biznesu, które pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet o 90%. Columbus oferuje panele fotowoltaiczne monokrystaliczne Sunport w technologii MWT Half-Cut PERC, charakteryzujące się wysoką wydajnością i sprawnością potwierdzona 30 letnią gwarancją producenta. Bezołowiowe moduły full black są ekologiczne i estetyczne komponują się z każdym dachem.

pompa ciepła
Pompy ciepła

Wysokiej jakości szwedzkie pompy ciepła NIBE typu powietrze/woda pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody użytkowej. Redukcja tych kosztów może sięgać aż 75%. Pompy ciepła z oferty Columbus charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, są bezobsługowe, bezemisyjne i ciche (39 dB). Mogą być montowane zarówno w nowych, jak i starszych domach. W ofercie Columbus znajdują się modele nisko i wysokotemperaturowe o mocach od 6 do 20 kW.

magazyn energii
Magazyny energii

Magazyny energii pozwalają na przechowywanie nadwyżek energii z fotowoltaiki, a także zabezpieczają przed nieoczekiwanymi przerwami w dostawie prądu. Columbus dostarcza produkty marki Pylontech, globalnego pioniera na rynku magazynów energii. Baterie Pylontech charakteryzują się długą żywotnością, bezpieczeństwem oraz szerokim zakresem temperatur pracy. Są kompatybilne z większością falowników hybrydowych. Dzięki modułowej konstrukcji można łatwo zwiększać ich pojemność. W ofercie dostępne są modele niskonapięciowe dedykowane do instalacji jednofazowych oraz modele wysokonapięciowe do instalacji trójfazowych o pojemnościach od 4,8 do 14,2 kWh.

ładowarka samochodów elektrycznych
Ładowarki samochodów elektrycznych

Rozwój elektromobilności jest nieunikniony, samochody elektryczne zastąpią wkrótce pojazdy spalinowe. Columbus już dziś przygotowuje się do tej zmiany, oferując prywatne stacje ładowania oraz modele o większej mocy przeznaczone do zastosowań publicznych. Wszystkie można zintegrować ze źródłem OZE, na przykład z fotowoltaiką. W ofercie znajdują się zarówno ładowarki AC o mocy 7, 11, 22 kW z wtyczkami ładowania typu 2 oraz ładowarki DC ze złączem CCS2 do szybkiego ładowania 30, 50, 60, 180 kW, a także ultraszybkie stacje ładowania DC 360 kW.

Columbus safe.
Fotowoltaika z autonomicznym systemem przeciwpożarowym
Spot reklamowy
Spot reklamowy

Dotychczas mogłeś skorzystać jedynie z 70 lub 80% nadwyżki energii z fotowoltaiki. Przyłączając się do usługi Columbus “Prąd jak Powietrze”, cała nadwyżka wysłana do sieci wróci do Ciebie w 100%. Na tym polega bilansowanie 1:1. Dodatkowo Twoje nadwyżki będa naliczać się i kumulować na Twoim koncie bezterminowo, a nie jak dotychczas wyłącznie przez 365 dni. W sieci Columbus, będziesz mógł je odebrać przez cały okres korzystania z usługi.

Już niebawem wykorzystując tokeny i dedykowaną aplikację Columbus IOS będziesz mógł zarządzać swoimi nadwyżkami energii, np. zapłacić za energię elektryczną w innym miejscu – domu, mieszkaniu czy naładować swój samochód elektryczny. Tokeny pozwolą Ci również na zakup produktów dostępnych na dedykowanej platformie dla użytkowników usługi Prąd jak Powietrze. Wszystko to zrobisz za pomocą jednej, prostej aplikacji.

Dowiedz się więcej na: https://pradjakpowietrze.pl/

Kontakt
Kontakt

bok@columbusenergy.pl

tel. 12 307 30 96

pl_PLPolish