Projekty CFF

Jako fundacja działamy na wielu płaszczyznach i wciąż podejmujemy pracę nad nowymi projektami i inicjatywami. Wraz z naszymi partnerami tworzymy przedsięwzięcia, które zostawiają po sobie tylko dobry ślad!

Od 2019 roku w Fundacji Carbon Footprint działamy wszechstronnie na rzecz ochrony klimatu. Aby połączyć wszystkie obszary naszych działań, organizujemy międzynarodowy szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit, tworząc przestrzeń do dialogu pomiędzy nauką, biznesem a aktywizmem klimatycznym.

Poznaj projekty Carbon Footprint Foundation

Karta Zielonej Transformacji

Powstała, aby wyznaczyć cele i wskazać kierunki mitygacji zmian klimatu, dobór strategii i środków jej realizacji należy do każdego podmiotu. Zakłada równorzędność trzech filarów – nauki, biznesu i aktywizmu – które prowadzą społeczeństwo w stronę świadomego ekologicznie rozwoju. Zielona Transformacja to wspólny wysiłek na rzecz dobra naszej planety, podejmowany przez innowatorów, aktywistów, a także przedsiębiorców codziennie pracujących na rzecz wdrażania innowacji, które mają wpływ lokalny i globalny. Na Kartę składa się 10 postanowień: ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, jawna strategia, odpowiedzialność, ślad węglowy, protagonizm, angażowanie, stawianie wymagań, sprawiedliwość ekologiczna, wsparcie, adekwatność.

Zielona Partytura

Najważniejszym celem tego dokumentu jest włączenie w dyskusję o zmianach klimatu wszystkie podmioty związane z branżą muzyczną — wokalistów, muzyków, autorów tekstów, menedżerów, promotorów, organizatorów koncertów i festiwali, agencje muzyczne, wytwórnie, studia. Rytm i muzyka to uniwersalny język pozwalający zjednoczyć ludzi dla jednego celu - w tym przypadku jest to ograniczenie efektu globalnego ocieplenia. Składa się na to kilka filarów, działań które może podjąć każdy: ograniczać, (m)nie(j) marnować, grać jawnie, wspierać, uświadamiać.

Zielony Ślad

Celem projektu jest dotarcie do firm chcących budować swój wizerunek zgodnie z zasadami CSR. W projekcie wziąć udział może każda firma, która podda się przeprowadzonej przez fundację eko-analizie a następnie przedstawi listę działań proekologicznych, które zostały już wdrożone w firmie oraz zadeklaruje podjęcie dalszych kroków mających na celu redukcję emisji CO2. Przygotowana jest kampania wideo dla uczestnika, po uzgodnieniu jej rozbudowania. Fundacja mierzy efekty działań firmy. Dodatkowo, firma biorąca udział w projekcie ma szansę wystąpić w wydarzeniu Carbon Footprint Summit w roli panelisty/prelegenta.

Kalkulator śladu węglowego

Kalkulator to bardzo ważny projekt, który dostarcza użytkownikom informacji na temat wygenerowanego przez siebie śladu węglowego. Powstał w wersji dla klienta indywidualnego oraz biznesowego. Wersja ogólna zawiera szereg pytań o transport, energię, odpady, jedzenie, czas wolny i konsumpcję. Wersja biznesowa szczegółowo analizuje wszystkie czynniki wpływające na ślad węglowy biura i firmy. Co najważniejsze - kalkulator sam podsuwa potencjalne rozwiązania mogące wpłynąć na redukcję śladu węglowego.

Zapisz się na wydarzenie

Trzecia edycja Carbon Footprint Summit jest wydarzeniem bezpłatnym. Klikając przycisk „Zapisz się” i wypełniając formularz zgłoszeniowy, drogą mailową otrzymasz bilet wstępu. W dniu wydarzenia, zapraszamy na oznaczone stoisko rejestracyjne przy wejściu, gdzie uzupełnisz krótką ankietę. W ten sposób pomagasz Fundacji Carbon Footprint precyzyjnie przeanalizować ślad węglowy organizowanego wydarzenia.

Ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim. Pozostaw po sobie tylko dobry ślad. Dołącz do Carbon Footprint Summit 22!

Carbon Footprint Foundation
ul. Jasnogórska 9, 31-358 Kraków
REGON: 383347066 KRS: 0000785831
Nr konta: 44 1140 2004 0000 3602 7883 5671
Cfs logo white uMEU 1 Cfs logo white uMEU 1 Cfs logo white uMEU 1
Projekt współfinansowany w ramach programu
Group 103 Group 103 Group 103
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Koszt kwalifikowany zadania pn. "Międzynarodowa Konferencja Carbon Footprint Summit 2022": 53061,06 zł, kwota dotacji: 15770,53 zł